niedziela, 18 września 2016

5 porannych nawyków wielkich liderów!

Jakiś czas temu na portalu Business Insider Polska pojawił się artykuł o tym, co robią wielcy managerowie do 9.00 rano. Link do artykułu. Akcję zapoczątkował Twitter, który poprosił szefów, dyrektorów wielkich koncernów o podzielenie się swoimi porannymi praktykami. Informacje i poranku zamieścili m.in  CEO LinkedIn, Twittera czy dyrektorzy Vox Media, Microsoftu. Z wielu wpisów wyłowiono 5 najczęściej pojawiających się nawyków. Co robią przywódcy rano:

1. Ćwiczą.
Niektórzy biegają, inni robią 50 pompek a inni pisze poprostu o treningu2. Jedzą śniadanie.
Jak wielu osób opuszcza ten ważny element każdego dnia. Dla wielu liderów to kluczowy element w zaczynaniu dnia. Dobrze, że dziś mamy w Polsce raczkującą kulturę "biznesowych śniadań", bo inaczej % liderów idących do pracy po śniadaniu byłby mały


3. Sprawdzają pocztę
Są pewnie tacy, którzy uważają, że pracę zaczyna się w biurze. Tak było by idealnie, ale przecież ideałów nie ma . To stan do którego się dąży. Myślę, że wielu z nas, mając dziś służbowy mail w telefonie, często zaczyna swój dzień właśnie od tego. Czy to coś złego?4. Medytują
Słowo to wielu kojarzy się z mnichem, życiem zakonnymi czy buddyzmem. Człowiek musi mieć czas na cieszę, na rozmowę samym z sobą. Cały dzień tę ciszę zagłuszają miliony komunikatów. Ja uwielbiam ciszę, często jak jadę autem specjalnie nie włączam radia, aby pobyć sam na sam ze sobą.


5. Piją kawę! a to podobno błąd według Business Insider
Podobno kawa pita przed 9.00 zamiast nas pobudza, sprawia, że energia nam spada. Ciekawe spostrzeżenie,

Tak to wygląda. Ci którzy tak zaczynają, utwierdzają się, że robią dobrze. Dla pozostałych niech t o będzie motywacja do działania. Ja od jutra biegam i jem śniadanie!To moje postanowienia. Konrad, a jak wygląda Twój poranek? A poranek czytających tego bloga?
1 komentarz:

  1. Przebieglem prawie 5 km i zjadłem śniadanie w towarzystwie żony i syna. Jest moc! :) dobrego dnia

    OdpowiedzUsuń